3 grzechy główne pacjentek klinik medycyny estetycznej

Last modified date

Oprócz możliwej do określenia skuteczności zabiegów medycyny estetycznej w konkretnych rodzajach problemów, na stopień zadowolenia z efektów zabiegów poprawiających urodę mają sami pacjenci. Za skuteczność terapii jak i ewentualne pojawienie się powikłań nie odpowiadają jedynie lekarze. Charakter leczenia wymaga stałej współpracy pomiędzy pacjentem i lekarzem – kluczowym aspektem jest świadomość pacjentki, że nie powinna ona ukrywać przed lekarzem żadnych możliwych przeciwwskazań do zabiegu, należy rzetelnie odpowiedzieć na każde zadane pytanie podczas pierwszej konsultacji kwalifikującej do zabiegu. Należy poinformować specjalistę przeprowadzającego zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach – nawet jeśli są to jedynie suplementy diety na bazie ziół. Kluczowe dla bezpieczeństwa zabiegu oraz obniżenia ryzyka skutków ubocznych jest bezwarunkowe stosowanie się do zaleceń po zabiegu. Poniżej omawiamy kilka głównych grzeszków pacjentów klinik medycyny estetycznej.

Nie wolno wymuszać przeprowadzenia zabiegu

Jeżeli lekarz med. estetycznej stwierdza bezpodstawność zabiegu, jaki chcemy na sobie wykonać, nigdy nie należy wymuszać jego wykonania. Jeżeli po dwóch lub więcej wizytach u różnych lekarzy nadal dostajemy negatywną odpowiedź, należy zastanowić się, czy może faktycznie nie przejawiamy podstaw do wykonania leczenia. Zaniżona samoocena może powodować, że normalny wygląd twarzy lub narządów intymnych postrzegamy jako defekt, chociaż mieści się on w grupie “w normie” i nie jest obarczony żadnym defektem estetycznym. Typowy przykład to zbyt wiele zabiegów wygładzania zmarszczek botoksem lub nadmierne wypełnianie ust do nienaturalnych wymiarów.

Czytaj również: Wiosna 2018 – TOP polecanych zabiegów w medycynie estetycznej

Podjęcie decyzji o tym, jaki zabieg chcemy mieć wykonany jeszcze przez konsultacją lekarską

Kierując się tym co jest “trendy” lub nowością w medycynie estetycznej, wiele pacjentek zgłasza się do gabinetu z żądaniem wykonania konkretnego zabiegu przy pomocy określonej techniki. Nierzadko wynika to z sugestii mamy, koleżanki czy siostry, u których sprawdził się dany typ zabiegu – pacjentka nie dopuszcza do siebie myśli, że taki zabieg może nie być odpowiedni w jej przypadku, nawet jeśli boryka się z tym samym problemem, niezależnie czy są to zmarszczki, blizny pooperacyjne lub blizny po trądziku.

Zbyt wygórowane oczekiwania co do efektów terapii

“Szybko i łatwo” to nie jest sformułowanie jakie przypisywać można zabiegom medycyny estetycznej. Owszem, w niektórych lekkich przypadkach, można np. zniwelować przebarwienia na skórze twarzy w trakcie jednej sesji laserem frakcyjnym CO2, jednak większość przypadków wiąże się z terapią trwającą kilka tygodni lub miesięcy, gdyż między zabiegami wymagany jest czas na wygojenie się skóry. Nie wymagajmy od lekarza med. estetycznej tego co nierealne. Pamiętajmy, że ma on na uwadze nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

Czytaj także: Jak odmłodzić okolice oczu?