Alternatywne, nieinwazyjne metody implantacji sztucznych włosów

Last modified date

Jako alternatywa dla chirurgicznych implantów włosów, nowoczesna dermo-medycyna estetyczna oferuje zabiegi sztucznych włosów Biofibre. Zalety zabiegu implantacji sztucznych włosów Biofibre to niskie ryzyko niepowodzenia zabiegu i utraty przeszczepionych włosów. Przy operacjach zagęszczenia włosów chirurgicznie, materiał z reguły pobierany jest z części potylicznej włosów pacjenta. Czasami jednak nie jest to możliwe (w miejscu pobrania włosy są zbyt cienkie, lub niewystarczająco gęste), co skutecznie dyskwalifikuje pacjenta do zabiegu chirurgicznej implantacji włosów własnych.

Czytaj również: Przyczyny nadmiernego wypadania włosów u kobiet

Implantacja włosów Biofibre to podanie imitacji włosów ludzkich – produkt zbudowany jest głównie z keratyny. Sztuczne włosy do złudzenia przypominają naturalny ludzki włos, są też miękkie, łatwo się modelują i są odporne na niekorzystne działanie czynników ze środowiska. Do dyspozycji pacjenta pozostaje 13 odcieni włosów, w 3 różnych długościach dla kobiet i mężczyzn. Dostępne są różne struktury włosa: włosy proste, faliste i kręcone. Pozwala to na jak najbliższe dopasowanie implantów do prawdziwych włosów pacjenta.

Pierwsza tura zabiegu to wszczepienie ok. 100 implantów pojedynczych włosów. Obserwuje się reakcję pacjenta – jeżeli nie ma przeciwwskazań, komplikacji lub innych problemów, po ok. trzech miesiącach zazwyczaj zwiększa się liczbę wszczepianych implantów włosów i przeprowadza kolejny zabieg w klinice medycyny estetycznej. Od razu po zabiegu pacjent jest gotowy powrócić do normalnych zajęć czy pracy, nie wzbudzając żadnych “podejrzeń” ze strony współpracowników. Po konsultacji kontrolnej i potwierdzeniu przez lekarza specjalistę, że zabieg przebieg pomyślnie i skóra została wygojona, możliwe jest farbowanie włosów, by dopasować ich ocień do naturalnego koloru włosów pacjenta (zaleca się skonsultowanie marki użytej farby z lekarzem prowadzącym).

Czytaj także: Domowe sprawdzone sposoby na wzmocnienie włosów

Technologia implantacji sztucznych włosów Biofibre posiada najaktualniejsze certyfikaty medyczne, dopuszczające produkt jako BEZPIECZNĄ metodę leczenia łysienia i przeciwdziałania nadmiernej ich utracie.

Reasumując, istnieje szereg powodów, dla których niektórzy pacjenci decydują się na niechirurgiczne metody wszczepienia sztucznych włosów Biofibre bez wykorzystania skalpela:

  • efekt zagęszczenia włosów widoczny już po kilku godzinach i utrzymuje się przez wiele lat
  • w przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, metoda Biofibre nie wymaga hospitalizacji pacjenta
  • brak ograniczeń wiekowych
  • maksymalny komfort zabiegu wszczepienia sztucznych włosów
  • wykorzystanie biozgodnych materiałów (innowacyjna technologia)

Polecane strony

Strona producenta sztucznych włosów Biofire: www.biofibre.com
Gabinet medycyny estetycznej: Nowa Estetyka – przeszczep sztucznych włosów Biofibre

Nowa Estetyka Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Biskupia 4/2, 50-148 Wrocław