Botox na nadmierne pocenie – koniec z mokrymi plamami!

Last modified date

leczenie nadmiernego pocenia botoksem

Na początek przypomnijmy, co za substancją jest botoks? Znana pod handlową nazwą Botox, toksyna botulinowa to nic innego jak jad kiełbasiany – toksyna występująca w przeterminowanych konserwach, zepsutym mięsie i źle przechowywanych mrożonkach. W medycynie estetycznej, botulina stosowana jest w niewielkich ilościach o niskim stężeniu, nie powodując trwałych uszczerbków na ludzkim zdrowiu.

W wykorzystaniu medycznym, botox obsługiwać może jedynie certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, co ma na celu zapewnienie pacjentom gabinetów całkowitego bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów usuwania zmarszczek mimicznych, stosowania botoksu na migrenę albo właśnie w walce z nadmierną potliwością miejscową stóp, dłoni i pod pachami.

Botox na nadpotliwość

Nadpotliwość dłoni i pach leczona botoksem ustępuje w znacznej części lub całkowicie w kilka dni do tygodnia po zabiegu i utrzymuje się przez kilka miesięcy po zabiegu podania botoksu. Efekt suchych pach zaczyna stopniowo ustępować po około 6 miesiącach i po upływie roku w większości przypadków konieczne jest powtórne podanie botoksu. Działanie toksyny botulinowej polega na zahamowaniu przekaźnictwa nerwowego do mięśni mimicznych – przynajmniej takie działanie zakłada się w przypadku prawidłowego zabiegu eliminacji zmarszczek mimicznych za pomocą toksyny. Jednakże w przypadku leczenia nadpotliwości botoksem, botulinę wstrzykuje się płytko pod skórę, tak aby skutecznie zablokować wydzielanie potu przez gruczoły wydzielania zewnętrznego.

Jak wygląda procedura zabiegu leczenie nadmiernego pocenia botoksem?

Produkt botoksu podaje się za pomocą bardzo cienkiej igły insulinowej. Nie jest konieczne podanie znieczulenia, gdyż zabieg sam w sobie jest bezbolesny, nawet dla najbardziej wrażliwych pacjentów. Cała procedura trwa kilkanaście minut, po czym pacjent może od razu powrócić do normalnych czynności. Skutki uboczne ostrzykiwania pach botoksem są niezwykle rzadkie.

źródła: