Dlaczego moje włosy wypadają?

Last modified date

Codziennie tracimy przeciętnie 50-100 włosów. Nie jest to żaden powód do zaniepokojenia, ponieważ w ich miejsce wyrastają zazwyczaj nowe, mocniejsze. Jednak jeśli ilość pozostających na grzebieniu włosów wyraźnie się zwiększy, należy się zastanowić nad możliwą tego przyczyną. A może być ich wiele.

Do najbardziej poważnych należą różnego rodzaju zatrucia. Raptowne wypadanie włosów występuje po zatruciu talem, arsenem lub rtęcią. Także zażywanie niektórych leków może powodować utratę włosów. Przede wszystkim chodzi tu o środki cytostatyczne, stosowane chemioterapii.

Pielęgnacja włosów

Piękne włosy to dobre samopoczucie i wysoka samoakceptacja. Piękno to trzeba jednak umieć z nich wydobyć. Codzienne, szczególnie latem, nasze włosy poddawane są działaniu niszczycielskich sił. Dlatego, żeby w pełni cieszyć się ich blaskiem, musimy wiedzieć jak o nie zadbać.

Niezbędny jest tu wybór szamponów i odżywek najlepiej dopasowanych do rodzaju naszych włosów. O ile włosy normalne nie sprawiają tu jakichś trudności, to w przypadku suchych czy przetłuszczających się odpowiedni dobór kosmetyków jest już bardzo istotny.

Czytaj także więcej na ten temat: Domowe skuteczne i tanie sposoby na wzmocnienie włosów

Witaminy dla zdrowia włosów

Podstawą dla pięknej fryzury są zdrowe włosy. Jeśli są matowe, suche, łamliwe i słabo się układają, oznacza to, że cierpią na niedobór różnych substancji takich jak witaminy, aminokwasy czy biopierwiastki.

Niedoborom takim trudno zaradzić od razu. Możemy odpowiednio zmodyfikować naszą codzienną dietę tak, by była bogata w odpowiednie w witaminy, białka i mikroelementy. Na rynku dostępnych jest też wiele suplementów diety mających uzupełnić braki substancji wpływających na dobre zdrowie włosów. Jednak oba te zabiegi mają niewielkie znaczenie dla poprawy kondycji włosów, jeżeli nadmierne wypadanie włosów stało się poważnym problemem powodującym miejscowe odsłonięcia skalpu przez łysienie.

Dowiedz się więcej na ten temat: Medycyna estetyczna oferuje nieinwazyjne metody wszczepiania sztucznych włosów Biofibre. Polecamy także artykuł bardziej szczegółowo omawiający procedurę wszczepienia sztucznych włosów jako metodę na leczenie łysienia: http://mskip.pl/implantacja-sztucznych-wlosow-biofibre-,a1349