Domowe sposoby na wzmocnienie włosów

Last modified date

domowe sposoby na mocne włosy

Przedstawiamy domowe, sprawdzone sposoby na wzmocnienie włosów. W drogeriach i aptekach znajdziesz nieskończone liczby produktów na porost włosów, serum wspomagających walkę z nadmiernym wypadaniem włosów, także do stosowania miejscowego w przypadku łysienia plackowatego. Jeżeli jednak Twój problem to jedynie cienkie lub łamiące się włosy, warto sprawdzić, czy poniższe domowe sposoby okażą się skuteczne w Twoim przypadku. Ich ogromną zaletą jest to, że wszystkie są ekologiczne.

Płukanka z piwa na mocne włosy

Jeden z najpopularniejszych sposobów, znany już naszym prababkom. Istnieje kilka sposobów, w jakie panie stosują piwo na mocne, zdrowe włosy. Piwo na włosy nakładać można na zasadzie maski lub odżywki, pozostawiając piwo na włosach przez kilkanaście minut. Piwo wykorzystać można także po umyciu włosów, do spłukania resztek szamponu. Piwo stosuje się także celem ograniczenia przetłuszczania się włosów.

Czytaj również: Sposoby leczenia łysienia [Infografika]

Jajka na delikatne, łamiące się włosy

Jaja cieszą się popularnością wśród zwolenniczek domowych maseczek na włosy, ponieważ mają właściwości regenerujące. Kompresy z jajek stosuje się na łamliwe, cienkie włosy pozbawione blasku. Mieszanka z białka i żółtka jajka, pozostawiona na umytych włosach na 20 minut odżywi włosy zniszczone farbowaniem lub rozjaśnianiem chemicznym.

Drożdże na porost włosów

Nie bez podstaw mówi się „rosnąć jak na drożdżach” – działają także w przypadku włosów. Droższe przyspieszają porost włosów jeśli połowę kostki drożdży rozpuścimy w połowie ciepłej wody albo mleka, do smaku można dodać trochę cukru. Taką mieszankę pijemy raz dziennie.

Więcej sprawdzonych sposobów na porost włosów znajdziesz tutaj.