Jak odmłodzić okolice oczu?

Last modified date

efekt po liftingu opadający powiek plexr

Okolice oczu to zazwyczaj miejsce, gdzie jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne. Skóra dookoła oczu jest niezwykle cienka, przez co szczególnie wrażliwa na marszczenie i powstające w ten sposób zmarszczki mimiczne (zwane inaczej dynamicznymi, bo powstają wskutek napinania mięśni). Znane jako “kurze łapki” zmarszczki okolic oka mogą pojawić się bardzo wcześnie, nawet u osób po 20. roku życia. Do powstawania kurzych łapek przyczynia się także fakt, że okolice oczu nie zawierają warstwy tłuszczowej, która działałaby jak poduszka i maskowała powstające zmarszczki. Na tworzenie się siateczki zmarszczek wpływa także sposób, w jaki się śmiejemy, uśmiechamy, jak mocno pracują mięśnie okrężne oka w naszym przypadku.

Zmarszczki, opuchlizna i cienie pod oczami to często skutki niewłaściwie dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych, niedosypiania, niezdrowego trybu życia (u osób palących papierosy nałogowo, zmarszczki będą powstawać znacznie szybciej i będą bardziej utrwalone).

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej oferują skuteczne metody przywracania młodzieńczego spojrzenia, bez worków po oczami, cieni i opadniętych powiek.

#1 Lifting opadających powiek bez skalpela – PLEXR

Lifting plazmowy PLEXR polega na jonizacji gazów z powietrza i wytworzenia kontrolowanej mikrowiązki plazmy, która działając na skórę, powoduje jej obkurczenie. Dlatego też zabieg PLEXR stosuje się jako bezoperacyjne podniesienie opadającej powieki. Urządzenie PLEXR nie powoduje jednak żadnych uszkodzeń na tak delikatne skórze wokół oczu. PLEXR stosuje się nie tylko do uniesienia opadających powiek bez skalpela, ale urządzenie to także sprawdza się przy obkurczaniu dolnych partii twarzy, liftingu okolic oczu (dolna i górna powieka), usuwanie zmarszczek wokół oczu i ust.

Czytaj więcej na temat PLEXR: Plazmowe usuwanie opadających powiek PLEXR

#2 Karboksyterapia dwutlenkiem węgla

Dwutlenek węgla aplikowany śródskórnie poprawia mikrokrążenie lokalne, dzięki czemu komórki skóry są lepiej odżywione. Dwutlenek węgla aplikuje się pod skórę za pomocą cienkich jednorazowych igiełek. Karboksyterapia skutecznie optymalizuje transport tlenu i substancji odżywczych do tkanki skórnej – tak odżywiona i dotleniona skóra zwiększa produkcję kolagenu i nowej elastyny. Karobksyterapia przyczynia się do zwiększenia elastyczności i jędrności skóry.

#3 Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz komórek skóry – dzięki silnym właściwościom wiązania wody, zatrzymuje jej cząsteczki w skórze, odpowiada więc za jej jędrność, głębokie nawilżenie, pozwala zachować jej objętość. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość w komórkach bezpowrotnie maleje, a organizm ludzki nie jest w stanie nadrobić strat. W efekcie, skóra jest wiotka, matowa, traci na objętości. Hialuron stosowany w medycynie estetycznej to preparat o żelowej konsystencji. Wstrzykiwany produkt może zawierać także inne substancje. Już po pierwszych zastrzykach, skóra jest widocznie jędrniejsza, pełniejsza, poprawia się owal twarzy, zmarszczki są spłycone. Średnio taki efekt wygładzenia skóry utrzymuje się od pół roku do 12 miesięcy.

Czytaj więcej:

  1.  3 grzechy główne pacjentek klinik medycyny estetycznej
  2. Korekta powiek górnych we Wrocławiu – gabinet medycyny estetycznej