Wiosna 2018 – TOP polecanych zabiegów w medycynie estetycznej

Last modified date

Aby z przytupem wejść w czas letni, skóra twarzy i całego ciała wymaga odpowiedniej regeneracji po okresie zimowym. Skuteczna rewitalizacja skóry to połączenie domowych zabiegów pielęgnacyjnych, kosmetyków nawilżających oraz profesjonalnych zabiegów oferowanych w klinikach estetycznych we Wrocławiu i całej Polsce.

Kwas hialuronowy – lepszy niż serum do twarzy

Preparaty zawierające kwas hialuronowy powszechnie stosuje się jako wypełniacze w zabiegach modelowania owalu twarzy, wolumetrii policzków i usuwania zmarszczek. Hialuron to środek skutecznie wypełniający także dolinę łez; hialuron skutecznie niweluje cienie pod oczami, brudny i zapadnięcia. Po zimie, kwas hialuronowy pozwoli dogłębnie nawilżyć odwodnioną i suchą skórę twarzy, szyi, dłoni i dekoltu. Hialuron stymuluje naturalne procesy odnowy i mechanizmy naprawy komórek – substancja ta to bowiem naturalny element budulcowy skóry. Uzupełnij jego ubytki, a Twoja skórę będzie napięta, elastyczna i zregenerowana.

To może Cię zainteresować: Wypełnianie doliny łez i usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Peelingi chemiczne

Złuszczanie naskórka to zabieg oferowany w gabinetach kosmetycznych – ponieważ bariera skóry nie zostaje naruszona, tego zabiegu nie musi wykonywać dyplomowany lekarz. Chemabrazja (peeling chemiczny) normalizuje pracę gruczołów łojowych, gdyż usuwa zalegające obumarłe komórki naskórka. Zabieg ten pozwala pozbyć się zaskórniaków, pozwala doskonale oczyścić skórę i zapobiegać powstawaniu zanieczyszczeń i pryszczy. Peeling chemiczny to jednak stosunkowo inwazyjny zabieg kosmetyczny, dlatego pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu skóry. Po chemabrazji postępuj ostrożnie z innymi peelingami domowymi sposobami aby uniknąć poważnych podrażnień.

Mezoterapia osoczem – tzw. lifting wampira

Osocze bogatopłytkowe PRP to zabieg niemal idealny, bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Mezoterapia osoczem, zwana potocznie wampirzym liftingiem, skutecznie i naturalnie rewitalizuje skórę w każdym wieku. To najbezpieczniejszy z zabiegów oferowanych przez kliniki estetyczne. Terapia rewitalizacyjna osoczem PRP wyzwala czynniki pobudzające komórki macierzyste do regeneracji i zastępowania komórek zmienionych chorobowo, nowymi. Czynniki wzrostu przyspieszają namnażanie się nowych komórek, stymulowana jest produkcja kolagenu i włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za utrzymanie napiętej i jędrnej skóry. Mezoterapia osoczem pomaga również ujednolicić koloryt skóry twarzy. Twarz jest lepiej nawilżona, promienna, wygląda na bardziej wypoczętą.

Czytaj także: Zabieg z osocza bogatopłytkowego na włosy

Redukcja zmarszczek botoksem

Żaden artykuł o zabiegach medycyny estetycznej nie może obyć się bez wspomnienia o botoxie. Botoks to grupa produktów opartych o toksynę botulinową (jad kiełbasiany, botulina). Botoks tymczasowo blokuje przekaźnictwo nerwowe do mięśni twarzy, dzięki czemu uniemożliwia nam mrużenie oczu czy marszczenie czoła w coraz ostrzejszym wiosennym słońcu. Usuwanie zmarszczek botoksem to zabieg, któremu można poddawać się praktycznie przez cały roku. Toksyna botulinowa daje fantastyczne efekty redukcji zmarszczek mimicznych takich jak zmarszczki palacza, lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe (choć tu popularniejsze jest wypełnianie kwasem hialuronowym), zmarszczki marionetki czy poprzeczne bruzdy na czole.

Polecane strony

  1. Botox Wrocław – Nowa Estetyka Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Biskupia 4/2, 50-148 Wrocław
  2. Botox: The Drug That’s Treating Everything | Time.com