Zabieg z osocza bogatopłytkowego na włosy

Last modified date

Osłabienie włosów i tym samym ich nadmierne wypadanie to częsta reakcja na destruktywne leczenie farmakologiczne, choroby, urazy mechaniczne i niekorzystne warunki otoczenia. Częstą przyczyną zwiększonego wypadania włosów i miejscowego łysienia jest podłoże genetyczne – nawet 30% mężczyzn z Polsce w wieku 25-45 cierpi z przyczyn pierwszych objaw łysienia. Nadmierna utrata włosów dotyczy jednak również kobiet – rzadziej jest to rezultat obciążenia genetycznego, występuje raczej z powodu niepełnowartościowej diety, chorób i urazów mechanicznych. Najskuteczniejszy efekt pogrubienia struktury włosa występuje, kiedy działamy bezpośrednio na cebulki włosów. Oprócz operacyjnych metod zagęszczania włosów w gabinecie chirurgii plastycznej, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje kilka metod wzmocnienia mieszków włosowych i tym samym wzmocnienia włosów – rosną one gęstsze, mocniejsze i pełne blasku.

Mezoterapia igłowa osoczem polega na równomiernych iniekcjach śródskórnych, gdzie podawane są niewielkie dawki materiału własnego, pobranego od tego samego pacjenta. Tradycyjny zabieg mezoterapii igłowej polegać może na wstrzyknięciu substancji aktywnych i koktajli witaminowych, których zadaniem jest pobudzenie wzrostu włosa (przedłużenie fazy aktywnej) i odnowa jego struktury.

Osocze bogatopłytkowe zawiera wiele witamin, elektrolitów, hormonów i substancji odżywczych. Działanie mezoterapii osoczem bazuje na wykorzystaniu naturalnego procesu samo regeneracji komórek skóry. Płytki krwi z roztworu osocza zawierają drogocenne czynniki wzrostu – posiadają one szereg właściwości rewitalizacyjnych i naprawczych dla uszkodzonych lub starych komórek skóry. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w medycynie jako sposób leczenia urazów oraz stymulacja gojenia ran, także po innych zabiegach medycyny estetycznej i dermatologii, takich jak laseroterapia frakcyjna CO2 lub głębokie peelingi złuszczające.

Więcej informacji na temat przebiegu samego zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym: http://dentao.pl/osocze-bogatoplytkowe-skuteczna-rewitalizacja-skory/

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg całkowicie bezpieczny – materiał własny pacjenta nie powoduje uczuleń ani powikłań. Podanie osocza PRP podskórnie skutecznie i długotrwale stymuluje mikrokrążenie lokalne w skórze, i tym samym dotlenia cebulki włosowe, które produkują nowe, mocne i gęste włosy.

Więcej na temat leczenia łysienia – Zabiegi implantacji sztucznych włosów Biofibre