Prawdziwe oblicze botoksu (toksyna botulinowa) – fakty i mity

Last modified date

Coraz mniej obecnie krytykuje się zarówno rodzimych, jak i zagranicznych celebrytów korzystających z zabiegów poprawy urody za pomocą botoksu. Wiele z nich jest już dawno po 40., jednak ich skóra twarzy jest tak napięta jakby mieli kilkanaście lat.

Botox zmienia rysy twarzy – MIT. Kiedy zabieg – czy to powiększenia ust botoksem, czy wygładzenia zmarszczek na czole – wykonany jest przez profesjonalistę, doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który wie co robi, taka sytuacja nie ma miejsca. Specjalista ocenia realistycznie jakie efekty można osiągnąć, bardzo PRECYZYJNIE podaje toksynę botulinową domięśniowo, powodując krótkotrwałą blokadę przewodnictwa nerwowego do miejsca podania botoxu. Dzięki temu uniemożliwione zostanie np. marszczenie czoła, zaginanie skóry wokół ust, etc. Reasumując, w problematycznych miejscach nie powstają nowe zmarszczki (skoro nie marszczymy skóry), a te istniejące zostają wygładzone.

To może Cię zainteresować: Botoks na nadmierne pocenie – koniec z mokrymi plamami!

Przy botoksie liczy się umiar – FAKT! Toksyna botulinowa nie powoduje zmian w rysach twarzy, jeżeli odpowiednia dawka zostanie podana na odpowiednią głębokość. Dobry lekarz medycyny estetycznej jest w stanie ocenić stan zaawansowania zmarszczek i tak zaaplikować botox, aby zachować proporcje twarzy. Nie ma prawa mieć miejsca sytuacja, kiedy całkowicie wygładza się zmarszczki na czole, bez zniwelowania bruzd w innych partiach twarzy. Odpowiednia aplikacja jest kluczem do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu estetycznego odmłodzonej skóry twarzy.

Jak przebiega zabieg wstrzknięcia botoxu?

Zabiegi botoksem może wykonywać jedynie dobry lekarz medycyny estetycznej – fakt! Uprawnionym do wykonywania zastrzyków z botoxu jest jedynie lekarz medycyny estetycznej, dlatego też usuwania zmarszczek botuliną nie należy wykonywać u kosmetyczki. Ryzykujemy wtedy powstaniem powikłań po zabiegu.

Czy botox to wypełniacz? MIT! Do grupy wypełniaczy należą produkty zawierające kwas hialuronowy, Sculptra, Skinboosters. Dlatego też mówi się o wygładzaniu zmarszczek botoksem, a nie ich wypełnianiu – botox nie jest wypełniaczem.

Botox daje trwały efekt usunięcia zmarszczek – MIT! Botox pozwala jedynie tymczasowo wygładzić skórę – zazwyczaj efekt gładkiej buzi utrzymuje się do 6 miesięcy. Należy wykonywać zabiegi uzupełniające.

 

Czytaj dalej: Toksyna botulinowa typu A na zmarszczki mimiczne