Wypełnianie doliny łez i usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Last modified date

Usuwanie cieni pod oczami i doliny łez

Produkty na bazie kwasu hialuronowego to wypełniacze przeznaczenia medycznego, wyspecjalizowane w usuwaniu cieni pod oczami, potocznie zwanymi doliną łez.

Jak wygląda zabieg usuwania cieni pod oczami?

Korekcja doliny łez polega na śródskórnym podaniu wypełniacza, który niweluje widoczność zapadnięć pod oczami. Zabieg usuwania cieni pod oczami wymaga niezwykłej precyzji ze strony personelu medycznego, gdyż okolice oka to niezwykle cienka, delikatna skóra, która wymaga bezbłędnego wstrzyknięcia wypełniacza.

Zabieg likwidacji doliny łez za pomocą kwasu hialuronowego polega na ostrzykiwaniu okolic oczu wypełniaczem na bazie hialuronu. Wypełniacz z kwasem hialuronowym podaje się bezpośrednio w okolice wymagające korekty, za pomocą bardzo cienkiej i giętkiej igły – kaniuli. Użycie kaniuli zapobiega powstawaniu siniaków po zabiegu. Zastrzyki kwasem nie wymagając specjalnego wcześniejszego przygotowania.

Produkt wykorzystywany to korekcji doliny łez to wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego. Hialuron to naturalnie występujący składnik w ludzkiej skórze. Ma postać krystalicznego żelu, odpowiedzialny jest za utrzymanie elastyczności i jędrności skóry, bowiem dzięki swoim właściwościom silnie higroskopijnym zatrzymuje cząsteczki wody w skórze.

Kwas hialuronowy objętościowo wypełnia skórę w miejscu wstrzyknięcia. Dzięki konsystencji żelu, hialuron jednolicie układa się w tkance, bez grudek i nierówności, nie ma ryzyka wystąpienia obrzęków. Lekka żelowa konsystencja nie powoduje ucisku na tkanki limfatyczne. Wypełniacze z kwasem hialuronowym mają także jeszcze jedno inne zadanie: dzięki retencji cząsteczek wody długotrwale nawilżają skórę, zwiększając jej elastyczność. Preparaty z hialuronem często zawierają także w składnie aminokwasy, które stymulują rozpoczęcie naturalnych procesów rewitalizacyjnych i naprawczych skóry.

W efekcie, po zabiegu wypełniania doliny łez znikają podkrążenia pod oczami, ciemne sińce zostają zniwelowane, skóra staje się bardziej elastyczna i naprężona. Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym skutecznie pozbywa się smutnego i zmęczonego spojrzenia.

Więcej informacji na temat zabiegów wypełniania doliny łez znajdziesz na stronie:

  1. Kwas hialuronowy na dolinę łez – klinika estetyki we Wrocławiu
  2. Dolina łez – jak ją zlikwidować? Domowe sposoby, ćwiczenia i zabiegi – zdrowie.tvn.pl