Wszechstronne zastosowania lasera frakcyjnego CO2

Last modified date

twarz pacjentki po zabiegach laserem frakcyjnym co2

Laseroterapia frakcyjna CO2 uważana jest przez specjalistów medycyny estetycznej i pacjentów jako najskuteczniejsza metoda walki z przebarwieniami, rozstępami i bliznami. Nieczęsto w dziedzinie medycyny estetycznej pojawia się tak wszechstronne urządzenie. Laser frakcyjny co2.

Laser CO2 stosuje się także w innych zabiegach, takich jak usuwanie zmarszczek na twarzy, zwężanie widocznych rozszerzonych porów, usuwanie plam starczych i przebarwień po nadmiernym opalaniu i poparzeniach słonecznych. Laser frakcyjny CO2 można bezpiecznie stosować na dowolną część ciała, także w miejscach gdzie skóra jest szczególnie cienka i wrażliwa (okolice oczu, ust, ogólnie na skórze twarzy).

Laser frakcyjny świetnie radzi sobie z niwelacją widocznych rozstępów, na udach, brzuchu, pośladkach czy piersiach (rozstępy spowodowane nadmiernym rozciągnięciem skóry po ciąży). Zerwane sieci włókien kolagenowych – to one powodują powstanie na skórze tych zmian znienawidzonych przez tak wiele kobiet. Czasami bywa, iż rozstępy powstają naturalnie podczas okresu wzmożonego wzrostu w okresie dojrzewania – i nie mają związku z otyłością czy niezdrowym trybem życia. Rozstępy są częstym problemem, które nęka klientki gabinetów medycyny estetycznej, jednak rozstępy są nierzadko niemożliwe do usunięcia całkowicie. Zabiegi laserem CO2 pomagają w znacznym stopniu poprawić ich wygląd estetyczny – rozstępy stają się mniej widoczne, a ich kolor bardziej zbliżony do odcienia otaczającej, zdrowej skóry.

Laseroterapia frakcyjna to również metoda niwelowania przebarwień. Przebarwienia na skórze to skutek nadprodukcji barwnika – melaniny. Kluczowe w walce z przebarwieniami skóry jest dobranie odpowiedniego trybu leczenia laserem frakcyjnym CO2.

Czytaj również: Czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu

Usuwanie zmarszczek laserem frakcyjnym CO2 bazuje na precyzyjnym stymulowaniu komórek na odpowiedniej głębokości w skórze – specjalista medycyny estetycznej, po ocenie problemu, odpowiednio konfiguruje głowicę urządzenia. Impulsy świetlne z lasera CO2 są mikroskopijnej średnicy, docierają precyzyjnie w głąb skóry, gdzie przyczyniają się do trwałej regeneracji uszkodzonych lub starych komórek skóry.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym CO2 dowiesz się z poniższego video (youtube):

Kiedy zabieg laserem CO2 jest niewskazany? 

Tak jak w przypadku innych, tych bardziej inwazyjnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, naświetlania laserem nie przeprowadza się u pacjentek w ciaży, a także podczas okresu laktacji i karmienia piersią.

Przydatne linki – dowiedz się więcej na temat skutecznych zabiegów laseroterapii:

  1. Więcej info na temat przebiegu zabiegu laserem frakcyjnym, znajdziesz na stronie producenta urządzeń tego typu: http://www.fraxel.com
  2. Laserowe zamykanie naczynek – gabinet medycyny estetycznej we Wrocławiu